Як розвинути в дитині допитливість?

Як розвинути в дитині допитливість?

Монотонне, одноманітне зайняття для будь-якої дитини дуже стомливе і тому малоефективне. Він погано запам'ятовує матеріал і ще гірше засвоює. Процес навчання нецікавий — цим все сказано. Але як пробудити у нього інтерес до усього нового?

Допитливістю від народження не наділяються — її придбавають. Схильність кожної людини до досягнення наук і дисциплін необхідно розвивати. Якщо з дитинства постійно чимось захоплювати дитину, а потім підтримувати його інтерес до нового, то тоді і розвинеться допитливість, яка не лише допоможе в житті, але і виручить у будь-якій заплутаній ситуації.


Діти здатні вбирати усю зовнішню інформацію і майже миттєво її переробляти. Вони живуть сьогоденням, тобто емоційно знаходяться "тут і зараз", тому будь-який день для них захоплюючий, цікавий і особливий. Дитина відкрита для усієї нової, для вражень і знань, але цей велетенський пласт інформації вимагає деякої системи. Тут на допомогу обов'язково повинні прийти батьки.

Розвиваючі ігри з дітьми — прекрасний помічник і оптимальний вихід з положення, якщо дитині нудно або спілкування з однолітками тимчасово обмежене. Ці ігри розкладуть по поличках усі знання, підкажуть цікаві теми і запропонують моделі пізнання.

Уміти донести до дитини легкою і доступною мовою будь-яку інформацію — запорука успішного розвитку в нім навичок спілкування і швидкої адаптації в соціумі. Не слід перегинати, повчаючи його постійними нотаціями, інакше потяг до знань різко впаде. Замість нудних моралей варто проявити більше винахідливості, що будь-який, що і тоді пхикає непосидько прийме пропоновані правила гри.

Навколо нас повним-повнісінько повчального матеріалу — потрібно тільки уважніше придивитися. Сгодится все: фотографії, рекламні листівки, яскраві етикетки, ілюстровані журнали, природний матеріал. Хіба не захоплююче зайняття вивчати міміку і гримаси людей, переглядаючи фото з сімейного відпочинку або урочистих моментів в житті близьких і знайомих? Незвичайні рішення і використання побутового матеріалу не лише навчить дитину звертати увагу на деталі, але і наповнить її емоційно.

Дітей завжди дуже цікавлять творчі пориви їх батьків. Якщо папа і мама люблять свою справу, то і у дитини виробляється позитивне відношення до професійних навичок. Спостереження за дорослими з боку дає дітям більше, ніж найтовща енциклопедія у світі. Неважливо, які картинки у них перед очима: мама, що наводить лад у будинку, бабуся, терпка шкарпетки, або папа, швидко і що вміло збирає корпусні меблі.

Завжди слід давати дитині можливість самому вибирати зайняття, дозволяти практикувати свої методи. Постеживши за ним з боку, часто можна побачити свої помилки і визначити нові шляхи для вдосконалення. Дітям як повітря потрібна зміна ритму і руху. Зайняття у формі гри не принесе користі, якщо не послідує продовження, такого, наприклад, як непередбачуваний фінал всякий раз. Тільки тоді дитина направить усю увагу на дійство, що відбувається, і активно віллється в процес.

Чим старше стають діти, тим більше ускладнені завдання слід їм пропонувати. Тільки в цьому випадку вони зможуть стати розумніше, сильніше, успішніше за батьків.


Надрукувати