Чи раціонально об'єднувати кухню і вітальню?

Чи раціонально об'єднувати кухню і вітальню?

Хочете прибрати у будинку стіни між приміщеннями? Наважитися на такий крок непросто, це не то що купити стільницю для кухні нового забарвлення. Проте коли дуже велике бажання збільшити простір, де проходить велика частина часу хазяйки будинку і найчастіше приймають гостей, то варто обдумати цей варіант оригінального перепланування квартири.

У наявності як позитивні якості нового інтер'єру, так і виникаючі спірні моменти.


"Злившись воєдино", кухня і кімната нададуть можливість дружині і матері сімейства тісніше спілкуватися зі своїми домочадцями і друзями-приятелями, що заглянули на вогник. А якщо детально обдумати підлогове покриття: наприклад, зупинити свій вибір на такому виді, як теплу підлогу, то, майстерно комбінуючи делікатні забарвлення плитки того ж керамогранита однієї серії, можна композиційно зблизити обробку обох приміщень, зробити перехід візуально плавнішим.

Місця для зустрічей гостей, зрозуміло, відразу стане більше. Значить, перетворюються на реальність давні мрії влаштовувати застілля з великою кількістю запрошених. Створюється враження: у будинку немов з'являється заміна кафе або ресторану. Повноцінний простір для проведення урочистих заходів: дня народження, чергового ювілею, навіть весілля.

Грамотно здійснити зонування холу, що утворився, з декількома вікнами теж не складає особливих труднощів.

  • За бажання встановлюється барная стійка або "острівець", що відсікає частину простору.
  • Провести рубіж допомагають подіум, оригінальне локальне підсвічування.
  • Мають попит напіварки із стін, що залишилися після зносу.
  • Якщо ж викласти пів обідньої зони плиткою з малюнком, виникне ілюзія килима або доріжки, яка ще і відмінно піддається прибиранню.

Відпадає необхідність безперервно снувати з одного приміщення в інше, не потрібно "намотувати кілометри", подаючи то холодні закуски, то гарячі блюда. У такій ситуації "поле дії" максимально наближене до столу, гості можуть навіть самі потурбуватися про себе. Наприклад, самостійно налити чашку чаю, спорудити бутерброд.

Можливо, комусь з них навіть захочеться продемонструвати свої кулінарні здібності: пограти в кухарів і кондитерів. Тоді хазяйка будинку взагалі на деякий час отримає можливість відпочити від плити. У такій ситуації виручить підвіконня з штучного каменю: він сміливо може послужити додатковою поверхнею для приготування блюд.

І ось вже проста кухня перетворюється на подібність телевізійної студії, де знімається передача із спонтанно придуманою назвою "Хто приготує смачніше, швидше і менше забруднить підлогу"?.

Остання "примітка" особливо актуальна. Адже спокуса хоч би наблизитися до реалізації концепції "відкритого будинку без стін і дверей" не надає право забувати про неминучі супутні проблеми. Не остання з яких — "бруд по усій квартирі".

Тому що перспектива не просто нашвидку протерти використану лінійку "плита-стіл-раковина", але і необхідність віддраювати від кіптяви і жиру практично після кожного приготування їжі кімнату, що прилучилася до кухні, частенько примушує глибоко замислитися власників квартири перед об'єднанням цих двох приміщень.


Супротивники подібних нововведень в облаштуванні кухні також серйозно застерігають від можливості проведення подальших ремонтних робіт по відновленню занадто поспішно і необдумано зруйнованих стін.

Правда, існує і "золота середина". Поява розсувних міжкімнатних дверей дозволяє сподіватися, що непроста проблема "об'єднувати або ні кухню і вітальню"?, нарешті, буде успішно вирішена.


Надрукувати