Як не втратити інтерес до офісної роботи?

Як не втратити інтерес до офісної роботи?

Напевно вам знайомий стан, коли на роботі нічого не хочеться робити. І справ-то ніби багато, але немає ні сил, ні бажання ними займатися. І час тягнеться так повільно.

Найобразливіше, якщо від ваших зусиль на роботі залежить і ваш заробіток. Особливо це актуально для тих, хто працює за відсотки від угод. Але де узяти відсотки, коли не знаєш, за що братися, не бачиш мети і перспективи? Коли сидиш перед комп'ютером, безцільно клікаючи посилання і читаючи нерозумні новини, мозок просто засинає!


Є цьому одне хороше і дієве рішення. Щоб не було нудне і одноманітне, скористайтеся схемою півгодинних робочих завдань.

Ця схема проста, як і усе геніальне. Не треба займатися однією і тією ж справою увесь робочий день безперервно. Ця одноманітність здатна "убити" бажання робити навіть найцікавішу роботу. Навпаки — розділите усі робітники справи на дрібні завдання, якими ви займатиметеся щопівгодини.

Покажу приклад подібного робочого дня.

9.00 — 9.30 — пришли на роботу, прочитайте новини, перевірте пошту.

9.30 — 10.00 — почніть писати, приміром, статтю або звіт. Першу сторінку.

10.00 — 10.30 — подзвоніть клієнтові і домовтеся про зустріч. Якщо залишився час — подзвоните ще одному-двум.

10.30 — 11.00 — дайте відповідь на ті листи в пошті, які вимагають відповіді.

11.00 — 11.30 — розберіть на своєму столі паперу і з'їжте яблуко.


11.30 — 12.00 — подзвоніть в п'ять компаній з пропозицією послуг .

… і так далі.

Найважливіше правило 1! Не робіть якусь справу більше півгодини. Раз у вас заплановано далі щось інше — переходите до цього. І виділите потім півгодини на доопрацювання попереднього завдання.

Правило 2. Не ставте відразу один за одним одноманітні завдання. Наприклад, "зробити звіт по доходах за цей місяць" і услід — "зробити звіт по витратах". Краще займіть наступний півгодинний період чимось протилежним, наприклад, прочитайте три сторінки книги з вашої спеціальності.

Правило 3. Якщо ви не устигаєте виконати завдання за півгодини, можна їм займатися і трохи довше, але це повинно бути виключенням, а не правилом.

Правило 4. Обов'язково включайте в півгодинні завдання перерви на чай, спілкування в соцсети, хвилинку прогулянки з офісу на вулицю і назад. Це не займе багато часу, але різноманітить робочий день. До того ж у вас буде додатковий стимул чекати заповітного часу чаювання з колегою або 5-хвилинного загару на вулиці.

Правило 5. Навіть якщо у вас немає настрою щось робити — робіть! Тільки так ви розквитаєтеся з неприємними справами, після яких зможете спокійно зітхнути і похвалити себе. Потерпіти усього лише півгодини стоїть заради задоволення, що ви це зробили!

Не забувайте, чим більше дрібних справ ви зробите, тим швидше пройде день на офісній роботі. Він буде плідним і коротким, а ваш настрій підведеним, тому що ви встигнете зробити дуже багато що і із задоволенням!


P. S. Ця схема працює для більшості офісних співробітників, але не факт, що вона підійде усім. Коригуйте її виходячи із специфіки вашої роботи.


Надрукувати